Koli Fabrikası

Kesimli kutu ve koliler, üretim aşamasında Kalıp bir başka deyişle bıçak gerektiren kutu ve koli türleridir, bunlara genellikle koli denilmez, Kutu denilir. Geçmeli kesimli kutular tek dalga oluklu mukavva cinsinden mukavvalarla üretilirler, E Dalga, B Dalga Ve C Dalga oluklu mukavva kullanılarak üretilebilir, genellikle ofset baskılı olarak tercih edilmesinin yanında flexo baskı tekniği kullanılarak su bazlı baskılı olarak da üretimi yapılabilir, bu tarz bir kutuyu sipariş verirken sipariş miktarının çok önemli olduğunu unutmamak gereklidir, çünkü bu tarz kutularda üretici firmalar belirli bir sipariş miktarı yakalayamazlarsa üretim yapamazlar.

Kesimli kutular genellikle tek dalga cinsi oluklu mukavvalardan üretilirler, fakat nadiren de olsa çift dalga cinsinden mukavva ile de üretilmektedirler. Tek dalga sırayla E Dalga, B Dalga ve C Dalga cinsi mukavvalardır, Çift dalga ise B+C yada B+E dalga cinsinden oluşan mukavva türleridir. Müşterinin isteği doğrultusunda ve sipariş üzerine üretilirler, stoklarımızda kesimli kutu bulundurmamız maalesef mümkün değildir, çünkü herkesin kullanımı çok değişik olarak farklılık göstermektedir, kimi müşteri 5x5x5 cm kutu kullanır, kimisi 45x5x10 gibi ölçüler kullanabilir, bunun bir sınırı bir standardı maalesef yoktur, müşteri ne tür kutu isterse bunu üretip teslim edebiliyoruz.

Kesimli kutular, pizza kutusundan, lahmacun kutusuna, elektronik parça kutusundan, kimyevi madde kutusuna, tıbbi malzemeden tutun, parfüm kutusuna, yada kitap kutusu, albüm kutusu gibi değişik değişik sektörlere hitap etmektedir, kullanımı insan oğlunun hayal gücü ile sınırlıdır, onun için belirli başlı bir sektörde kullanılmaz hemen her sektörde kullanıma uygun bir kutu şeklidir. Kesimli kutularda numuneyi görmeden fiyat çıkarmak biraz güç dür o yüzden numuneyi birebir görmek gereklidir, yada konulacak ürünü görüp ona göre müşterinin hangi tarz kutudan istediği çizimler gösterilerek belirlendikten sonra kutu fiyatı vermek mümkün olabilir, kalıp bedeli ise ancak kutunun çizimi bitince ortaya net bir şekilde çıkacaktır fakat aşağı yukarı bir hesaplama yapıldığında çizime gerek kalmadan da Kalıp fiyatı çıkarılabilir.

© 2018-2022 Eylül Ambalaj Tüm Hakkı Saklıdır. Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası | CinFikir