Koli Fabrikası

Dosya kolisi diye tabir edilen koli; klasör, evrak, arşiv veya Sgk kolisinden pek farksız değildir, müşterinin isteğine göre Sgk kolisi de bir evrak kolisi olarak kullanılabilir, Klasör kolisi de ayni şekilde kullanılabilir veya Sgk kolisi de ayni şekilde bir dosya kolisidir bunların hepsi ayni niyetle kullanılabilmektedirler. Koli olarak belirtiğimiz gibi diğer kutulardan herhangi bir farkı yoktur, burada tek fark müşterinin içine koyacağı dosyaların ebatlarını ve ağırlıklarını iyi bilmesi ve ona göre secim yapması daha mantıklıdır.

Ürünün taşıyacağı ağırlık, azami istif miktarı, saklanacağı deponun mahiyeti nem yoğunluğu göz önüne alınıp ona göre müşteri temsilcinize konuyu detaylı bir şekilde anlatmanızı rica ediyoruz. Müşteri temsilciniz sizden aldığı bilgiler doğrultusunda size yardımcı olacaktır. Müşteri koliye koyacağı dosyaların ağırlıklarını iyi bilmeli kolinin o ağırlığı taşıyıp taşımayacağını ona göre firmamızdaki müşteri temsilcisi ile paylaşmalıdır, aksi takdirde her iki tarafı da üzen istenmeyen sonuçların oluşmasını kimse istemez. Dosya kolileri, normal bildiğimiz düz koli gibi de olabilir. Fakat genelde müşteriler yandan tutma delikli olarak tercih etmektedirler.

Dosya kolisi kapağı ayrı olan kolilerden de düşünülebilir. Üst kapak ekstra bir parçadan oluşur, yani kapak ayrı, koli ayrıdır. Kolinin dibi bantla kapatıldıktan sonra kullanıma hazır hale getirilir, sonra kapağı birbirine kilitlenir ve kolinin üstüne şapka gibi giydirilir. Dosya kolileri genellikle kolisinin kapağı kesimli dediğimiz tek dalga mukavvadan üretilen kolilerdir, genellikle takım olarak birlikte satılırlar, sayfanın alt kısmında değişik ebatlarda dosya kolilerinin fotoğrafları bulunmaktadır, onlara bakarak alacağınız koli hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Belirtiğimiz gibi müşterinin isteğine göre özel olarak da Dosya Kolileri üretilebilmektedir, az sayıda ve acil olan siparişleriniz ile ilgili olarak da bizi aramaktan çekinmeyin. Bazı Dosya kolileri kesimli dediğimiz tek dalga mukavva cinsinden mukavvalarla kalıp bağlama sistemi ile üretilmektedirler. Bant yapıştırmadan birbirlerine kilitleme sistemi ile monte edilebildiği için genellikle tek dalga oluklu mukavva cinsinden mukavvalarla üretilirler, standardı tek dalga cinsidir fakat özel isteğe bağlı olarak çift dalgadan da üretilebilen kalıplı Dosya kolisi üretilebilir.

© 2018-2022 Eylül Ambalaj Tüm Hakkı Saklıdır. Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası | CinFikir