Koli Fabrikası

Çökme taban kutular, üretim aşamasında kalıp bir başka deyişle bıçak gerektiren kutu türüdür, bunlara genellikle koli denilmez, Kutu denilir. Çökme tabanlı geçme kapaklı kesimli kutular tek dalga oluklu mukavva cinsinden mukavvalarla üretilirler. E Dalga, B Dalga Ve C Dalga oluklu mukavva kullanılarak üretilebilir. Genellikle ofset baskılı olarak tercih edilmesinin yanında flexo baskı tekniği kullanılarak su bazlı baskılı olarak da üretimi yapılabilir. Bu tarz bir kutuyu sipariş verirken sipariş miktarının çok önemli olduğunu unutmamak gereklidir, çünkü bu tarz kutularda üretici firmalar belirli bir sipariş miktarı yakalayamazlarsa üretim yapamazlar.

Çökme taban kutular genellikle tek dalga cinsi oluklu mukavvalardan üretilirler, fakat nadiren de olsa çift dalga cinsinden mukavva ile de üretilmektedirler. Tek dalga sırayla E Dalga, B Dalga ve C Dalga cinsi mukavvalardır, Çift dalga ise B+C yada B+E dalga cinsinden oluşan mukavva türleridir.
Çökme taban kutular müşterinin isteği doğrultusunda ve sipariş üzerine üretilirler. Stoklarımızda çökme tabanlı kutu bulundurmamız maalesef mümkün değildir. Çünkü herkesin kullanımı çok değişik olarak farklılık göstermektedir, kimi müşteri 5x5x5 cm kutu kullanır, kimisi 45x5x10 gibi ölçüler kullanabilir, bunun bir siniri bir standardı maalesef yoktur, müşteri ne tur kutu isterse bunu üretip teslim edebiliyoruz. Çökme taban kutular, hemen hemen her sektöre hitap etmektedir, kullanımı insan oğlunun hayal gücü ile sinirlidir, onun için belirli baslı bir sektörde sınırlamak mümkün değildir.

Çökme taban kutularda numuneyi görmeden fiyat çıkarmak biraz güçtür o yüzden ya numuneyi görmemiz gerekir yada çizimi elimizde olması gereklidir, yaptıracağınız çökme taban kutunun elinizde herhangi bir örneği yoksa en azından bir görselini bize mail atabilirsiniz, görseli bize ulaşır ulaşmaz ona göre çizim yapıp fiyat çıkarabiliriz, en kotu ihtimalde kutunun içine konulacak malzemenin örneğini bize ulaştırsanız fiyat vermek ve ölçü aşamasını bu şekilde asabiliriz, kalıp bedeli ise ancak kutunun çizimi bitince ortaya net bir şekilde çıkacaktır fakat aşağı yukarı bir hesaplama yapıldığında çizime gerek kalmadan da kalıp fiyatı çıkarılabilir.

© 2018-2022 Eylül Ambalaj Tüm Hakkı Saklıdır. Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası | CinFikir