Koli Fabrikası

Baskılı koliler firmaların isteklerine göre 3 renge kadar özel olarak yapılmaktadır, flekso baskı tekniği ile üretildiğinden dolayı su bazlı mürekkepler ile üretilir.
Müşteriler genellikle Flekso baskı tekniği ile Ofset baskı tekniğini birbirlerinden ayırt edemezler, Flekso baskı tekniği yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi su bazlı mürekkepler ile üretilmektedir, ve baskı aşamasında Lastik Kliseler veya Cyrel Kliseler yardımı ile baskıları gerçekleştirilmektedir, oysaki Ofset baskılarda ise bu sistem farklıdır, Ofset baskılı işlerde mürekkep cinsi olarak matbaa mürekkepleri kullanılmaktadır, Ofset baskılı kutu ve koliler Klise aracılığı ile değil film ile baskı uygulanmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Ofset Baskılı Koli ve Kutularda isteğe bağlı olarak ürününüzün birebir fotoğraf baskısını elde etmek mümkündü. Örnek vermek gerekirse cep telefonu kutuları ofset baskı tekniği ile üretilmektedir, herhangi bir renk siniri yoktur ve renk siniri aranmaz, ama Flekso baskı sisteminde kesinlikle renk siniri aranır ve renk siniri 3 renk ile sınırlıdır.

Firmanız için baskılı koli yaptırmak istediğiniz zaman öncelikle sipariş edeceğiniz koli veya kutunuzun üzerinde ne tür bir baskı yaptıracağınıza karar vermeniz gerekmektedir, bunun yani sıra renk hususunu belirlemeniz gerekmektedir, yani kaç renk olacak ve hangi renkler kullanılacak bunları belirlemeniz gerekmektedir.
Yaptıracağımız baskılı koli veya kutu için klisenin ne ebatını da hesaba katmak gerekir, klise boyutu yaptıracağımız kolinin ebatlarına bağlı olarak değişiklik arz eder, yaptıracağımız baskılı koli veya kutunun baskı alanı ne kadar büyürse klise masrafı o kadar fazla olacaktır. Klise masrafı bir kereye mahsus olacağı için sonraki baskılı koli veya kutu siparişlerinizde herhangi bir klise masrafı talep edilmeyecektir, o yüzden baskılı olarak yaptıracağınız siparişinizde kliseyi enine boyuna iyi düşünmek iyi hesaplamak gerekmektedir.

Renk hususunu düşünürken oluşacak klise masraflarını da hesaba katmak gerekmektedir, bilinmelidir ki renk sayısı klise ücretini artırabilir bu sebeple eğer urun baskısı mühimse bu kısma çok dikkat etmemek gerekmektedir aksi takdir pişmanlık fayda vermez ve yeniden başka bir klise yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

Yaptıracağınız koli veya kutunun üzerinde ne tür bir baskı olacağına karar verdikten sonra, grafik çalışmasını bize mail veya faks yolu iletmeniz islerin daha hızlı bir şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır, koli veya kutunuzun üzerinde olması gerekli olan görselin bize ulaşması esnasında grafik çalışmalarına başlıyoruz ve grafik çalışmasının teyidi için grafikerlerimizce hazırlanan grafik çalışmasını size mail veya faks ile gönderiyoruz, sizden alınan teyitten sonra klise teyidini veriyoruz ve kliseyi buna göre ürettiriyoruz.
Klise grafik teyit aşaması bittikten sonra ve klise firmasından bize ulaştırılan kliseler ile ürünlerinizi baskılı olarak üretip adresinize sevkini gerçekleştiriyoruz.

© 2018-2022 Eylül Ambalaj Tüm Hakkı Saklıdır. Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası | CinFikir