Koli Fabrikası

Kolilerin içine koliyi bölme maksadıyla konulan kesilmiş parça mukavvalara ara karton denilir, yada bir diğer adıyla Ayırıcı Karton denilir.

Ara karton bir çok iş için kullanılmaktadır, örneğin tablo, ayna ve çerçevelerin arka kısımlarına destek amacıyla konulur, yada tekstil sektöründe masa örtüsü ve buna benzer belirli metrajlı malların sarımında, yada kolilerin dip kısmına ve üst kısmına kapaklardan oluşan kademe farkını ortadan kaldırmak için konulur.

Fakat genellikle nihai kullanıcılar ara kartonu bir seperatör gibi ayırıcı olarak da kullanırlar, kimi zaman bir kolinin yarısına veya belirli bir bölümüne kadar bir çeşit mal konulduktan sonra o malların üzerine bir adet ara karton konulur ve ara kartonun üzerine farklı bir mal doldurulur, yada kimi zaman ara karton koliye dik olarak bölücü görevi verilerek konulur.

Ara kartonlar genellikle ya tek dalga oluklu mukavvalardan yada çift dalga oluklu mukavvalardan üretilirler.
İsteğe bağlı olarak kalıplı olarak da ara karton üretilebilir, kalıplı olarak üretilen ara kartonlar görünüm olarak çok güzel göründükleri için tercih sebebidirler, kalıplı ara karton siparişi verirken ekstradan kalıp masrafı çıkacağını hesaba katmak gereklidir.

© 2018-2022 Eylül Ambalaj Tüm Hakkı Saklıdır. Gizlilik Bildirimi - KVKK Politikası | CinFikir